Visa Eligibility Assessment

 
If you are not Polish speaking customer please go directly to
 
Osoby zainteresowane emigracją do, czy też pracą w Australii, jako wykwalifikowani pracownicy mogą ubiegać się o odpowiednią wizę w Programie SkillSelect.
By otrzymać wizę w tym programie jako wykwalifikowany pracownik należy spełnić odpowiednie warunki, w tym w większości przypadków na samym początku uzyskać uznanie zawodu przez odpowiednie Assessment Authority. Oczywiście będzie trzeba także spełnić odpowiednie wymagania postawione przez urząd imigracyjny. Dlatego pierwszym krokiem sprawdzenia szans na odpowiednią wizę będzie tzw. Visa Eligibility Assessment, czyli analiza czy spełnia się postawione wymagania do danej wizy. Jest innymi słowy oszacowanie szans na australijską wizę.
 
Assessment który możemy zaoferować jest doradztwem migracyjnym za które pobieramy opłatę $350 za przygotowanie odpowiedniego raportu dotyczącego kwalifikowania się do wizy/wiz w Programie SkillSelect.
 

Klienci biura edukacyjnego AustraliaOnline mogą otrzymać często pierwsze konsultacje za darmo i specjalną promocyjną opłatę za nasz serwis - $198.
 
W naszym assessment sprawdzamy wszystkie kryteria związane z wizami w Programie SkillSelect i przygotowujemy dla danego klienta raport dotyczący kwalifikowania się do wiz w tym programie. Jesteśmy także wstanie podpowiedzieć co ewentualnie należałoby zrobić by spełnić odpowiednie warunki (jeżeli dana osoba nie spełnia wszystkich) i od razu nie może aplikować o daną wizę.
Nasz assessment przygotowywany jest na podstawie specjalnego formularza, który przesyłamy do uzupełnienia. Formularz ten będzie zawierał pytania dotyczące kariery zawodowej, edukacji i innych aspektów, które mogą wpływać na szansę na australijską wizę. Pytania w formularzu będą w języku angielskim, jednak kontakt z nami i samo doradztwo/ raport może być w języku polskim. By otrzymać formularz należy zgodzić się na warunki naszego serwisu oraz go opłacić.
Po otrzymaniu uzupełnionego formularza, jeżeli nie mamy dodatkowych pytań, staramy się przygotować doradztwo tak szybko jak to możliwe (standardowy czas to 7 roboczych dni).
 
Oprócz samej oceny - Visa Eligibility, oferujemy także profesjonalne doradztwo i pomoc w zakresie uznania zawodu przez odpowiednie Assessment Authority, złożenia EOI (Expression of Interest) i złożenia samego wniosku wizowego. Opłata za ten pełny serwis agenta migracyjnego zaczyna się od $1990. Płatność za nasz Visa Eligibility Assessment w większości przypadków może być odliczona od całkowitej opłaty związanej z aplikacją o wizę.
 
Initial consultation
Osoby, które na sam początek nie są zainteresowane pełnym Visa Eligibility Assessment i raportem mogą otrzymać tzw. Initial Consultation, czyli wstępną analizę czy są wstanie uzbierać odpowiednią liczbę punktów (w programie SkillSelect) i oszacowanie czy mogą liczyć na uznanie kwalifikacji zawodowych przez odpowiednie Assessment Authority.
To wstępne doradztwo migracyjne jest skierowane do osób, które są wstanie samemu wskazać zawód z listy zawodów poszukiwanych - Consolidated Sponsored Occupation List (CSOL), uaktualnianej przez australijski urząd imigracyjny i będzie odnosiło się tylko to analizy szans na emigrację na podstawie tego zawodu lub ewentualnie pokrewnego. Opłata za Initial Consultation to $110.
 
 
Wybór naszego doradztwa
W przypadku zainteresowania naszym doradztwem migracyjnym należy uzupełnić odpowiedni formularz - Visa Eligibility Assessment request form który jest niezbędny do przesłania kwestionariusza i faktury.